Ben je dol op zoet en fris, dan is de appeltaart havermout muffin van Laura’s Bakery een fijn en gezond alternatief. ‘Onze Minder Suiker Maart deelnemer Lotte probeerde dit recept uit en is razend enthousiast! Dit heerlijk recept is eenvoudig en snel te maken. En ben je niet dol op appel, vervang dan deze eens voor bosbessen.

Ingrediënten
voor 12 muffins

250 gram havermout
1 tl bakpoeder
snuf zout
2 el gesmolten boter
480 ml melk
1 ei
25 gram honing
1 appel
1 tl kaneel
40 gram rozijnen

Bereiding
Neem twee kommen. In de ene doe je de droge ingrediënten; havermout, bakpoeder, kaneel en zout. In de andere kom doe je de boter, melk, ei en honing bij elkaar. Meng de ingrediënten in beide kommen goed door elkaar. Voeg de inhoud van de twee kommen samen en meng goed door. Laat het heel even staan, de havermout neemt wat vocht op en het geheel wordt wat dikker. Schil ondertussen vast de appel en snij deze in blokjes

Voeg dan de stukjes appel en rozijnen toe en spatel deze door het mengsel heen.

Verdeel het mengsel over 12 muffin vormpjes. Ik vind het makkelijk om dit met een ijslepel te doen. Er blijft nog wat melk over op de bodem van je kom, dit is niet erg.

Bak de muffins is 30 minuten op 180 graden gaar en goudbruin.